Wstępniak

Napis "Hello"

Cześć, mam na imię Arleta i pracuję jako front-end developer. Dzisiejszy dzień jest pierwszym, kiedy nie dopisuję „junior” przed nazwą stanowiska. 16 miesięcy doświadczenia zostało przekute w awans – zostałam regularem.

Wcale nie uważam, że 16 miesięcy jest jakimś ogromnym bagażem doświadczeń, wręcz przeciwnie. Doskonale pamiętam moje początki, pierwsze lęki, frustracje, obawy oraz poczucie glorii zwycięstwa, dumę i niesamowitą satysfakcję, czyli wszystko na co można liczyć kiedy praca jest pasją. Wiem jednak, że każdy kolejny rozwiązany problem, każda nowa technologia, wszystkie te triki, których użycia wymaga projekt są na wagę złota dla osób, które doświadczenia komercyjnego jeszcze nie posiadają, a marzą o swojej grządce w programistycznym ogródku.

Choć historii takich jak moja są pewnie tysiące, to jednak znajdzie się kilka detali, które mnie wyróżniają. Choćby to, że o programowaniu dowiedziałam się w 7 miesiącu ciąży i uczyłam się samodzielnie podczas urlopu macierzyńskiego. Trudno mi sobie również wyobrazić wykształcenie dalsze od IT niż moje, skrajnie humanistyczno-społeczne.

W tym miejscu mam zamiar opowiedzieć moją historię, przedstawić swój punkt widzenia, podzielić się własnym doświadczeniem z nadzieją, że informacje tutaj zebrane pomogą komuś kiedyś zrealizować wyznaczony cel 😊
Pomysły na wpisy zaczerpnęłam z pytań, które były do mnie kierowane od osób, które dopiero planowały rozpoczęcie pracy developera.

Planowany rozkład jazdy:

Posty będą wpadały co tydzień w poniedziałek około 9:00, będę je też linkować w tym wpisie. Do zobaczenia!

3 komentarze

  1. Jarek pisze:

    To będzie chyba pierwszy komentarz w pierwszym wpisie. Na stronę trafiłem przypadkiem, po wpisaniu w pasek Googla „HTML 2020”. dlaczego to zrobiłem? Ponieważ jest wiele opinii, że nienależy uczyć się z przestarzałych książek i kursów gdyż „trzeba się później oduczyć złych nawyków”. Twój blog wygląda być na czasie. Mój cel: przeczytać wszystko co napisałaś. Zaczynam.

  2. Fakty pisze:

    Naprawdę podoba mi się twój szablon WordPress zwłaszcza ostylowanie kaskadowych arkuszy styli, skąd go pobrałeś? Z góry dziękuję!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *