Wstępniak

Napis "Hello"

Cześć, mam na imię Arleta i pracuję jako front-end developer. Dzisiejszy dzień jest pierwszym, kiedy nie dopisuję “junior” przed nazwą stanowiska. 16 miesięcy doświadczenia zostało przekute w awans – zostałam regularem.

Wcale nie uważam, że 16 miesięcy jest jakimś ogromnym bagażem doświadczeń, wręcz przeciwnie. Doskonale pamiętam moje początki, pierwsze lęki, frustracje, obawy oraz poczucie glorii zwycięstwa, dumę i niesamowitą satysfakcję, czyli wszystko na co można liczyć kiedy praca jest pasją. Wiem jednak, że każdy kolejny rozwiązany problem, każda nowa technologia, wszystkie te triki, których użycia wymaga projekt są na wagę złota dla osób, które doświadczenia komercyjnego jeszcze nie posiadają, a marzą o swojej grządce w programistycznym ogródku.

Choć historii takich jak moja są pewnie tysiące, to jednak znajdzie się kilka detali, które mnie wyróżniają. Choćby to, że o programowaniu dowiedziałam się w 7 miesiącu ciąży i uczyłam się samodzielnie podczas urlopu macierzyńskiego. Trudno mi sobie również wyobrazić wykształcenie dalsze od IT niż moje, skrajnie humanistyczno-społeczne.

W tym miejscu mam zamiar opowiedzieć moją historię, przedstawić swój punkt widzenia, podzielić się własnym doświadczeniem z nadzieją, że informacje tutaj zebrane pomogą komuś kiedyś zrealizować wyznaczony cel 😊
Pomysły na wpisy zaczerpnęłam z pytań, które były do mnie kierowane od osób, które dopiero planowały rozpoczęcie pracy developera.

Planowany rozkład jazdy:

Posty będą wpadały co tydzień w poniedziałek około 9:00, będę je też linkować w tym wpisie. Do zobaczenia!

2 odpowiedzi do “Wstępniak”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *